Rzeszów – atrakcje w stolicy Podkarpacia

Rzeszów stok narciarski

planowane położenie stoku

Na aktualny moment w sercu Podkarpacia nie znajduje się żaden stok narciarski, jednakże jest on planowany. Ma on docelowo znaleźć się na osiedlu “Matysówka”, mieć 1170 metrów i być gotowy w 2022 roku.

Schron przeciwatomowy Rzeszów

Miłośnicy rzadkich obiektó militarnych z pewnością Rzeszów pokochają. Znajduje się tu bowiem schron przeciwatomowy z czasów zimnej wojny. Rzeszowski Schron “Marysienka” jest jednym z czterech tego rodzaju unikatowych miejsc w całym kraju.

Noclegi w Rzeszowie na Noclegowo.pl  

Zamek bastionowy Rzeszów

Niegdyś w mieście znajdowała się wielka forteca, jaka był Zamek Lubomirskich. Miala ona za zadania odpierać najazdy Tatarow. Po dzień dzisiejszy bydynek zachowal fortyfikacje oraz obszerna fose. Zamek otaczajaca kamienne mury z wwielkimi bastionami w narożnikach. W wiekach pozniejszych zabytek został punktem kazni w trakcie trwania okupacji niemieckiej i czasów PRL. Tym okrutnym czasom zostało poswiecona przez IPN na zamku “Sala Pamieci”

Na przestrzeni ostatnich lat na terenie miasta powstało wiele nowych zakładów przemysłowych, wybudowano nowe osiedla mieszkalne, również założono pierwsze uczelnie wyższe. Wśród nich jest cieszaca sie slawa Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza oraz szanowany Uniwersytet Rzeszowski.

Uniwersytet Rzeszowski

Dzis Rzeszów jest jednym z głównych ośrodków Polski. Pelni on funkcje stolicy Podkarpacia. Serce województwa posiada nawet swój własny hejnał, który grany jest od 1997 roku z ratusza, co 3 godziny.