Jarosław – atrakcje w Jarosławiu i okolicy, na weekend

Jarosław atrakcje w okolicy

Jarosław niewątpliwie jest typem miasta o bogatej tradycji oraz posiadającym wazny wezel szlakow komunikacyjnych. Osada istniała już w czasach prehistorii. Pod koniec średniowiecza Jaroslaw był już dużym miastem trzech kultur: polskiej, żydowskiej oraz ukraińskiej. Na początku XV w. zdobyl pozycje znaczącego srodka handlowego i rzemieślniczego. Najwiekszy rozwój osrodka przypadl jednak na przełom XVI i XVII wieku. Odbywaly się tutaj największe w kraju jarmarki.

Noclegi w Jarosławiu na Noclegowo.pl

Atrakcje Jarosław – rozrywka

Warte uwagi sa niewątpliwie zdumiewająco piękne renesansowe kamienice rozmieszczone wokół rynku starego miasta. Charakterystyczna cecha tutejszych kamienic sa przestronne sienie i kryte podworza oraz kilkupoziomowe piwnice. Najbardziej ciekawa z nich, bedaca wlasnascia Orsettich, pochodzi z końca XVI wieku. Wspolczesnie miesci się tu muzeum, w którym ekspozycje ukazują historie miasta i jego kultury.

Pod starowka Jaroslawia rozciąga się gigantyczna siec podziemnych korytarzy, które niegdyś pelnily funckje skladowania towarów w czasach jarmarkow jarosławskich (XVI/XVII w.). Obecnie w piwnicach znajduja się 2 trasy turystyczne: Podziemne Przejscie Turystyczne w Jaroslawiu oraz Podziemna Trasa Turystyczna im. Feliksa Zalewskiego.

W trakcie sierpnia trwa festiwal “Piesn Naszych Korzeni”, podczas którego wystepujaca wykonawcy z całego globu, by zaprezentować historyczna muzyke i piesni. Organizowane sa także warsztaty, nauka choralu, nabozenstwa, spotkania z muzykami czy zabawy i tance.